swt

استارتاپ تریپ اصفهان با رویکرد گردشگری

نهمین رویداد آموزشی- تجربی کارآفرینی استارتاپی با رویکرد گردشگری با عنوان استارتاپ تریپ اصفهان به همت کمیته رویدادهای کارآفرینی و با حمایت معاونت جوانان اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی استان اصفهان در تاریخ سوم الی پنجم شهریورماه ۱۳۹۵ در محل اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد. این رویداد آموزشی-تجربی ویژه ایده پردازان خلاق و علاقه مندان به کارآفرینی و راه اندازی کسب و کار در حوزه گردشگری بوده و سعی در آموزش و پیاده سازی ایده¬های کاربردی در این حوزه را دارد.

بر اساس گزارش سازمان جهانی گردشگری، ایران رتبه دهم جاذبه‌های باستانی و تاریخی و رتبه پنجم جاذبه‌های طبیعی را در جهان دارد و مهم تر اینکه یکی از امن‌ترین کشورهای منطقه و جهان از لحاظ امنیت برای گردشگران خارجی است.
با این وجود، گردشگری در ایران هرگز و هرگز به عنوان یک صنعت شناخته نشده است. بر اساس آمارهای رسمی، سهم ایران از درآمدهای صنعت گردشگری در جهان کمتر از یک درصد است که رقم بسیار ناچیزی به شمار می آید.
بر اساس آمارهای رسمی، سهم ایران از درآمدهای صنعت گردشگری در جهان کمتر از یک درصد است که رقم بسیار ناچیزی به شمار می آید.

 

در سال های اخیر استارتاپ های زیادی در زمینه گردشگری در سراسر دنیا به وجود آمده است که برخی از آنها تحولات عظیمی در صنعت گردشگری ایجاد کرده است. صنعت گردشگری ایران برای توسعه ، رشد و استفاده از توانمندی هایش نیازمند وجود ایده های ناب و راهگشا در این زمینه می باشد.
برخی استارتاپ های مطرح حوزه گردشگری کشور:
– زورق (سامانه رزواسیون آنلاین هتل سراسر دنیا)
– علی بابا (سامانه خرید آنلاین بلیت هواپیما و قطار)
– پین تا پین (رزرواسیون اقامت‌گاه‌های مختلف ایران)
– اسنپ (تاکسی یاب اینترنتی)
– تی چارتر (خرید آنلاین بلیت چارتر هواپیما)
– دنیای سفر (پایگاه خبری تحلیلی گردشگری ایران)
– سامانه جامع آموزش گردشگری (سازمان میراث فرهنگی گردشگری)
– سامانه رزرواسیون مهر (رزرواسیون مراکز اقامتی در همه نقاط ایران)
– پروازیاب (خرید آنلاین بلیت هواپیما)