1460185351

پنج نکته مهم برای موفقیت شغلی

طبق نظرسنجی و آمار به دست آمده از مشاغل کوچک، اداره مشاغل کوچک آمریکا(Small business Administration ) برای رسیدن به موفقیت این ۵ نکته مهم و اساسی را ذکر می‌کند:
نکته اول: آمادگی انجام کار برای ساعات دشوارتر و طولانی‌تر را داشته باشید.
نکته دوم: هنگام کار در این ساعات طولانی و طاقت فرسا، می‌توانید به آموزشهای لازم و ارتباطات شخصی خود نیز بپردازید.
نکته سوم: از تکبر و ادعا بپرهیزید. فرقی نمی کند که چه مقدار تخصص و آگاهی در شغل خود دارید، کسب موفقیت مستلزم پشتکار، مهارتهای مالی، سرمایه کافی، کارکنان کارآمد و کار سخت و بسیار زیاد است.
نکته چهارم: حداکثر کوشش و تلاش خود را برای جلب رضایت مشتریان انجام دهید. هر قدر هم که کسب و کار و تجارت شما کوچک باشد، این موضوع، اهمیت خاص خود را دارد.
نکته پنجم: هرگز قول و وعده‌ای ندهید که قادر به انجام دادن آن نیستید.

 

یک نکته خیلی مهم دیگر را نیز به ۵ مورد بالا اضافه کنید:

اگر شما از اینترنت برای ارتقا یا سرعت بخشیدن و افزایش بهره وری کسب و کار خود استفاده نمی کنید، از عرصه رقابت به دور افتاده‌اید. اینترنت نقش مهمی در کسب و کارهای کوچک ایفا می‌کند افرادی که در بازار کسب و کارهای کوچک موفق هستند، از فناوری روز اینترنت استفاده می کنند. با اینکه استفاده از فناوری کامپیوتر و اینترنت توسط شرکتهای موفق در سال ۱۹۹۶ گسترش پیدا کرد، اما فقط ۵۳ درصد آنها از سایت های اینترنتی برای کسب گزارشات و اطلاعات استفاده کرده اند و مشخص نشده است که از این وب سایت‌ها برای چه منظور خاصی استفاده شده است. تا سال گذشته، نه تنها کاربرد اینترنت در کسب و کارهای کوچک بسیار فراگیر بود، بلکه ۸۳ درصد از این موارد بررسی شده، وب سایت‌های خاص شغل خود را دارا بودند. میزان استفاده از شبکه جهانی اینترنت در سال گذشته افزایش بالایی داشت.

افرادی که مشاغل کوچک موفقی دارند:
۱۰۰ درصد از اینترنت استفاده می کنند.
۹۷ درصد از e-mail استفاده می کنند.
۹۴ درصد وب سایت خاص خود را دارند.
۵۶ درصد از تجارت الکترونیک استفاده می کنند.