elmenovin9541-230

پوکمون گو بازی پول ساز و جنجالی

پوکمون گو بازی پول ساز و جنجالی

 

همان هفته های اولی که این بازی هیجان انگیز منتشر شد، جای خود را بین تمامی افراد چه طرفداران بازی چه مردم عادی باز کرد. تا جایی که دنیای واقعیت و خیال شان را گم کرده اند. این بازی در همان هفته ی اول توانست بیشترین دانلود را در فروشگاه گوگل پلی کسب کند که باعث تعجب همگان شد.

انتظار می رفت بعد از مدتی تب این بازی کم شود اما هر چه می گذرد وقایع و خبرهای بیشتری در رابطه با این بازی می خوانیم. کارشناسان  به خاطر غیر قابل کنترل بودن پوکمون ها بسیار نگران بودند که مبادا شخصیت های این بازی باعث نقض حریم خصوصی و تصادف و ورود به مکان های ناامن بشود که این طور هم شد.

این وروجک های شیطان در نیروگاه برق فلوریدا دیده شدند که برای نابودیشان از موسسه امنیتی LookingGlass کمک خواستند. از طریق این بازی زورگیری هایی هم صورت گرفت. البته با تمام دردسرهایی که به وجود آورده از حق نگذریم به پلیس هم کمک هایی کرده مثل پیدا کردن یک خانم شصت ساله گم شده!

ای کاش همیشه شاهد این گونه خبرهایی باشیم، اما متاسفانه خبر پیدا کردن جنازه ای دیگر توسط بازکنان پوکمون گو همه را غافلگیر کرد. اولین جنازه را نوجوان نوزده ساله ای در آمریکا که برای پیدا کردن پوکمون های فسقلی به رودخانه نزدیک خانه اش رفته بود پیدا کرد. حالا بعد از گذشت یک ماه این اتفاق در جایی دیگر اتفاق افتاد و شخصی در سنگاپور با یک جسد روبه رو شد. هنوز مشخص نشده این مرگ در زمان بازی پوکمون اتفاق افتاده یا قتلی صورت گرفته است.

این بازی دنیا را تکان داده، افراد را از زندگی عادی خود دور کرده است. ولی برای شرکت سازنده اش سود چشمیگری را داشته. حالا که یک ماه از این بازی جنجالی می گذرد درآمد آن به بیش از ۲۰۰ میلیون دلار رسیده است. درآمد این بازی دو برابر از درآمد بازی کلش رویال بیشتر است. این روند در حال افزایش است زیرا هنوز کشورهایی هم هستند که کمپانی نیانتیک باید به لیست پشتیانی های این بازی اضافه کند. این کمپانی این روزها عجیب در حال پول درآوردن است.