fintech

چرا استارت آپ های فین تک مورد حمایت دولت و نظام بانکی قرار نمی گیرند؟

پی پینگ استارت آپی است در حوزه فین تک و خدمات پرداخت آنلاین که اعلام کرده است به علت مسائلی که در قسمت پایین سعید مشهدی، بنیان گذاز آن توضیح داده است، به زودی فعالیت خود را قطع خواهد کرد.

امیدواریم که هر چه زودتر استارت آپ های فین تک مورد حمایت دولت و نظام بانکی قرار بگیرند.

 

چرا استارتاپ های فینتک مورد حمایت دولت و نظام بانکی قرار نمی گیرند ؟

در مدت ٩ ماه فعالیت پی پینگ تمام سعی ما ایجاد ارزش و نوآوری به همراه راه حلی مناسب جهت سهولت در پرداخت آنلاین و کمک به کسب و کارهای کوچک و نوپا که محروم از خدمات مناسب و ساده بانکداری الکترونیک بوه اند، در فضای تازه کسب و کار و کارافرینى در کشورمان بوده است. در این راه با تمام کمبودها توانستیم به بیش از ۱۵۰۰۰ کاربر خدمات رسانی کنیم و علاوه بر خدمات مناسب برای آنها کمکی نیز به نظام بانکداری الکترونیک کشور عزیزمان کنیم.

اما مشکلات قانونی و مجوزهای مورد نیاز استارتاپ های حوزه مالی (فینتک) برای دریافت نماد الکترونیک یکی از مشکلات آنها در طول دوره فعالیت بوده است. متاسفانه مسئولان مرتبط از یک طرف کارافرینان را به سمت استارتاپ های مالی تشویق می کنند و از طرفی پس از گذشت زمان و رشد آنها، با توجه نبود قوانین لازم برای دریافت نماد الکترونیک دستور به توقف آنها را می دهند. نماد الکترونیک نیازمند تعیین و ارایه مجوزهای لازم از طرف شرکت محترم شاپرک می باشد که متاسفانه با وجود گذشت مدت زمانی همچنان بلاتکلیف مانده است و قول بزودی ها را داده اند! این در حالی است که در نمونه های بین المللی شاهد این مشکلات نیستیم و اتفاقا مورد حمایت گسترده دولتی و بانکی قرار دارند اما شاید در کشور ما بیشتر مورد انحصار طلبی بعضی از نهادها و شرکت ها و مورد غضب از سوی مراکز تصمیم گیرنده قرار گرفتند.

متاسفانه در طول هفته گذشته٢ درگاه اینترنتی ما به دستور واحد محترم نظارت شاپرک بدلیل نبود نماد الکترونیک مسدود شده است. اما این خود باعث شروع مذاکرات ما و چندین استارتاپ حوزه پرداخت های خرد با شرکت محترم شاپرک شده است و امید ان می رود که با پشتیبانی و همراهی بخش دولتی و شرکت محترم شاپرک بتوانیم تکلیف این حوزه را برای رفع تمامی ابهامات و گرفتن مجوزهای لازم که قول ارایه آن را برای تهیه ما داده اند در کمترین زمان به امید خدا روشن کنیم. و  امید به اینکه  در این روش بستن کسب و کارهای فعال در حالی که امکان فعالیت و مذاکره به صورت همزمان نیز است مورد بازنگری مسئولین مربوطه شود.

لذا با توجه به فشار های موجود متاسفانه طی یک یا ۲ روز آینده خدمات پی پینگ برای مدتی محدود برای انجام مذاکرات لازم قطع می شود. به امید خدا این مشکل سریع تر رفع می شود و ما همچنان با بروزترین امکانات به خدمات رسانی به شما خواهیم پرداخت.

اما تا هنگام قطعی کامل شما می توانید از خدمات پی پینگ استفاده کنید و تمامی درخواست های تسویه شما بطور کامل رسیدگی می شود. و ضمنا بخش های جدید در حال آماده شدن است که همراه آخرین خبرهای روند مذاکرات برای شما بزودی ارسال می کنیم :)

 

ارادتمند شما

سعید مشهدی