charisma

چگونه فردی جذاب و کاریزماتیک باشیم؟

کاریزماتیک بودن و داشتن جذابیت می‌تواند به اندازه داشتن پورشه پاناراما، تاثیرگذار باشد. افراد جذاب در زندگی اجتماعی و روابط  خود  بسیار موفق هستند. یک قسمتی از جذاب بودن می‌تواند هدیه الهی باشد؛ و خوش‌به‌حال کسانی که دارای این ویژگی هستند؛ اما بخش اعظمی از آن اکتسابی و قابل یاد گرفتن است.

 

اگر شما تصمیم گرفته اید که جذاب باشید و مورد قبول جمع‌هایی که در آنها حضور دارید باشید، اما موفق نشده‌اید…

 

با انجام دادن و بهبود اعمال و رفتارهای زیر به فردی جذاب تبدیل شوید

 

خوب و شیک به نظر برسید وبه قول انگلیسی‌ها: «Look good».  شاید این مسئله کم‌اهمیت به نظر برسد؛ اما از قدیم گفتن: « مردم عقلشون به چشمشونه»

همیشه پاکیزه و اتوکشیده باشید. هر روز دوش بگیرید و مسواک بزنید، این کمک می‌کند که لبخند زیبایی داشته باشید. خوشبو باشید و از عطر‌های خاص استفاده کنید.

 


مقاله مرتبط: چگونه در زندگی خود تغییر ایجاد کنیم؟


 

به‌ روز و فشن باشید

لازم نیست پول زیادی را صرف خریدن لباس کنید؛ می‌توانید با کمی دقت و حساس بودن در انتخاب، استایل شیکی را با قیمت مناسب پیدا کنید. پیج‌های فشن را در شبکه‌های اجتماعی ماننده اینستا گرام، فیسبوک و… دنبال کنید؛ تا استایل مناسب خود را پیدا کنید. شما لازم نیست مثل بقیه لباس بپوشید؛ استایل و سبک خاص خود را داشته باشید.

 

موهای خود را مرتب کنید؛

و به طور مداوم از آنها مراقبت کنید. و ببینید که چه مدل و سبکی مناسب فرم صورت و استایل شما است.

 

با اعتماد به نفس باشید!

مهمترین قسمت و کارآمدترین مرحله اعتماد به نفس است. سرتان را بالا نگه دارید، قوز نکنید، ارتباط چشمی برقرار کنید و در نهایت فقط حس خوبی به خودتان داشته باشید.

 


مقاله مرتبط: ۷ نکته مهم برای افزایش اعتماد به نفس


 

موضوعات کم اهمیت، از جمله حواشی ستارگان فوتبال گرفته، تا موضوعات مهم‌تر ماننده، محیط زیست، سیاست و… دنبال کنید. مطالعه کنید، تلویزیون ببینید و از اخبار سرار دنیا خبر داشته باشید.

 

صحبت کردن و سخنرانی را تمرین کنید

و خودتان را در موقعیت‌های مختلف تجسم کنید و در مورد موضوعی نظر بدید و صحبت کنید. سعی کنید همیشه به‌روز باشید و اطلاعات جدیدی داشته باشید(کافیه برای اینکار چندتا پیج خبری، موسیقی و سایر موضوعات مورد علاقه خودتان را، در اینستاگرام  دنبال کنید). همه این موارد به شما کمک می کند که بتوانید با هر کسی در مورد هر موضوعی حرف بزنید.

 

دایره واژگانتان را گسترش دهید

سخنران خوبی باشید و از واژه‌ها در جای مناسب استفاده کنید؛  حسی که هر واژه منتقل و باری که ایجاد می‌کند را درک کنید؛ و حواستان باشد که بیش از حد از کلمات قلمبه و نامفهوم استفاده نکنید.