janboghosian

ژان بقوسیان، نابغه پول سازی ایران

ژان بقوسیان متولد ۱۳۵۵در تهران به‌ دنیا آمده‌ است. در دانشگاه خواجه‌نصیرالدین طوسی فوق‌لیسانس الکترونیک و پس از آن مدرک MBA بازاریابی از WWS مالزی دریافت کرده است.

تخصص او بازاریابی اینترنتی است و از آن بسیار لذت می‌برد.

او حدود ده سال با برادرش شرکت نرم‌افزاری داشت. اتفاقاتی پیش آمد که مجبور شد کار پردرآمدش را کنار بگذارد و از اول شروع کند. به این فکر افتاد که کاری را شروع کند که همیشه آرزویش بوده و همیشه دوست داشته. در زمینه مدیریت و بازاریابی آموزش و مشاوره دهد و تولید محتوا کند.

در سال ۱۳۸۷ تصمیم گرفت وب‌سایتی راه‌اندازی کند و در آن به آموزش بازاریابی بپردازد.

 

یک محصول آموزشی با نام «مدیریت زمان در یک ساعت» ساخت. او فکر می‌کرد با راه‌اندازی سایت افراد زیادی مراجعه خواهند کرد و خریدها آغاز خواهد شد، ولی چنین اتفاقی نیافتاد.

بعدها متوجه شد که با داشتن سایت هیچ اتفاقی نخواهد افتاد و باید به بازاریابی پرداخت و ایجاد ترافیک اولین قدم برای ایجاد فروش در سایت است. شروع به مطالعه و یادگیری مطالب مختلف درباره بازاریابی اینترنتی کرد. تقریبا هر روز تغییراتی در سایت اعمال می کرد و کم‌کم شاهد رشد سایت بود. پس از مدتی به نتایجی بیش از حد تصورش دست یافت. سایت مدیرسبز اکنون مرجعی قابل‌توجه برای مدیران است و بارها توسط مجلات و روزنامه‌های مختلف معرفی و توصیه شده است.

و حالا بقوسیان استاد بزرگ بازاریابی است و از او به عنوان نابغه پول سازی ایران یاد میکنند و سمینار های میلیاردی برگزار می کند.

 

modire-sabz-jashne-1year-jan_boghosiyan4

 

او می گوید اگر قصد داریم سایتی راه‌اندازی کنیم و سپس آنرا به‌حال خود رها کنیم بهتر است از همان ابتدا منصرف شویم!

با ساخته شدن سایت کار ما آغاز می‌شود و موفقیت در اینترنت به تلاش بی‌وقفه و مداوم نیاز دارد. هیچ راه میان‌بری هم وجود ندارد. بنابرین تنها زمانی سراغ بازاریابی اینترنتی بروید که توانایی اختصاص وقت و انرژی کافی برای موضوع داشته باشید.