bilgates

۵ درس زندگی از بیل گیتس

در این مطلب به زندگی خصوصی و کاری بیل گیتس نگاهی می اندازیم تا به نکات مهمی برای پیشرفت و توسعه کسب و کار دست پیدا کنیم.

 

۱٫

تا جایی‌که می‌توانید مطالعه کنید‌

 

کنجکاوی و یادگیری بخشی از وجود بیل گیتس است. این میلیاردر معروف در بلاگ خود به نام Gates Notes به طور مرتب کتاب‌هایی را برای مطالعه پیشنهاد می‌دهد و یک بخش بزرگ را به بررسی کتاب اختصاص داده است.

 

۲٫

با یک فرد قوی ازدواج کنید

 

بیل گیتس مادر خود را در سال ۱۹۹۴ از دست داد و در همان سال با ملیندا فرنچ ازدواج کرد که مدیر اجرایی سابق شرکت مایکروسافت بود و ذهن بسیار خلاق و قدرتمندی داشت.
توانایی‌های او موجب شد که گیتس نیز در حرفه خود به چالش کشیده شود و تلاش بیشتری کند.

 

۳٫

ریسک‌های حساب‌شده کنید

 

وقتی بیل گیتس در هاروارد دانشجو بود، مطلبی را درباره یک کامپیوتر جدید به نام MITS Altair 8800 خواند و با این شرکت تماس گرفت تا به آنها بگوید یک زبان برنامه‌نویسی برای آن نوشته است. با اینکه در این مورد موفق نشد، اما دست از کار نیز نکشید. او همراه با دوستش از دانشگاه مرخصی گرفت و روی زبان برنامه‌نویسی BASIC کار کرد.
آنها BASIC را به مبلغ ۳هزار دلار به MITS فروختند و حق کپی رایت آن را حفظ کردند.

 

۴٫

برای رویاهای خود سخت کار کنید

 

بیل گیتس معروف است به اینکه رئیس سختگیری است اما به خودش نیز سخت می‌گیرد.

 

۵٫

مسئولیت پذیر باشید

 

در طول ۵ سال اول تاسیس شرکت مایکروسافت، او نه‌تنها مسئول انجام کارها بود، بلکه روی توسعه محصول نظارت داشت و در صورت لزوم مسئولیت بازنویسی کد را بر‌عهده می‌گرفت. او حتی شب‌ها تا صبح کار می‌کرد تا کارها به‌درستی و به‌موقع انجام شوند.

 


مقاله مرتبط: ۱۰ کارآفرین میلیاردر که شکست‌های بزرگی را تجربه کردند!